25. apríla 2024 17:51
news

Vzťah Lionela Messiho s PSG bol spochybnený ako superhviezda označená ako „klubová záťaž“

Messi zaznamenal svoje posledné sklamanie, keď minulý utorok vyhral PSG nad Realom Madrid 1:0 v Lige majstrov.

34-ročný hráč nepremenil penaltu v Parc des Princes, ale v 94. minúte ho zachránila genialita Kyliana Mbappeho.

V 15 zápasoch Ligue 1 strelil len dva góly a kamery zachytili stredopoliara PSG Danila Pereiru, ktorý bol viditeľne frustrovaný z nedostatku snahy cúvnuť po strate lopty počas napínavej aféry.

To, že Messi neťahá, kým sa Parisiens bránia, bolo potenciálne znakom rozšíreného rozhorčenia, čo by ich mohlo stáť v neskorších fázach Ligy majstrov.
Messi, Neymar a Mbappe sa dostali pod paľbu v oboch zápasoch skupinovej fázy PSG proti Manchestru City, keď bola obrana Mauricia Pochettina často prekročená.

A Rothen od svojho príchodu do Francúzska kritizoval Messiho za jeho všeobecnú formu, pričom tento prestup označil za „zlý nápad“.

Povedal: „Pre klub je záťažou. Jeho prvé mesiace neboli dobré a vzťah medzi Lionelom Messim a PSG bol ďaleko od úspechu. Tento prestup bol zlý nápad.

„Je to možno najlepší hráč zo všetkých generácií, ktoré futbal poznal. Napriek tomu je mi zle z toho, keď ľudia hovoria, že Messiho nemôžete kritizovať.“