29. marca 2024 7:57

Na Bielorusov pôjdu tvrdo. Provokácie? Pozor na oplácanie, varuje Pospíšil – fc-bayern.cz

BRATISLAVA. Posledný krok býva najťažší. Slovenskí hokejisti sú len kúsok od toho, aby sa na budúci rok predstavili na zimnej olympiáde v Pekingu.

V záverečnom zápase olympijskej kvalifikácie budú zverenci trénera Craiga Ramsayho čeliť Bielorusku. Posledný vzájomný duel s týmto súperom odohrali na MS v hokeji 2021 v Rige. V základnej skupine triumfovali Slováci 5:2. Po stretnutí sa spomínal predovšetkým moment, ktorý sa udial v úplnom závere. Bieloruský kapitán Jegor Šarangovič nepremenil trestné strieľanie. Keď schádzal z ľadu, prekorčuľoval pred slovenskou striedačkou so vztýčeným prostredníkom. Reagoval vraj na provokáciu zo slovenskej strany. Po zápase svoj čin oľutoval a slovenským hokejistom sa ospravedlnil.

Šarangovič strelil v zápase s Rakúskom dva góly a aj proti Slovákom by mal predstavovať najväčšiu ofenzívnu hrozbu. V minulej sezóne patril k najproduktívnejším hráčom v tíme NHL New Jersey Devils, kde je jeho spoluhráčom aj slovenský útočník Marián Studenič. „Určite si na neho treba dať pozor. Na druhej strane si nemyslím, že je potrebné ho špeciálne brániť. Ak budeme hrať náš systém s pukom na hokejke, bude to pre neho ťažké,“ povedal na tlačovej konferencii Studenič.

Slovenskí hokejisti budú v stretnutí s Bieloruskom papierovým favoritom. Na postup by im za istých okolností stačila aj prehra o dva góly. Slováci však nekalkulujú a do zápasu pôjdu s cieľom vyhrať. „Vieme všetci, aký dôležitý je tento zápas pre celé Slovensko. Pôjdeme do toho na sto percent. Verím, že sa nám podarí uspieť a splniť náš cieľ,“ vyhlásil Kristián Pospíšil. Rodák zo Zvolena hrá vo formácii s Adam Ružičkom a Róbertom Lantošim.