29. marca 2024 8:22

Černák nešokoval, získal ďalšiu trofej. Pridal sa k Nagyovi a Bartošovi

KOŠICE. Anketa Športová osobnosť Košíc (ŠOK) má svojho dvanásteho víťaza. Celkom očakávane sa ním stal hokejový obranca Erik Černák.

V NHL hrá aktuálne tretiu sezónu. Na konte má vyše 160 zápasov v najprestížnejšej lige sveta. Košický rodák dosiahol už v mladom veku to, o čo sa iní snažia dlhé roky. Niektorým sa to nepodarí nikdy. S tímom Tampa Bay Lightning vlani získal slávny Stanley Cup. V tíme mal navyše dôležitú rolu. V základnej časti a play off odohral celkovo 92 zápasov. „Úspech, ktorý dosiahol Erik Černák v minulej sezóne, je absolútne neprehliadnuteľný. Rozhodnutie o víťazovi bolo celkom jednoznačné. Aj vzhľadom na význam a hodnotu samotného Stanley Cupu,“ uviedol organizátor ankety ŠOK Branislav Koniar.

Vyhlásenie ankety sa prvýkrát v jej histórii nekonalo v rámci slávnostného galavečera. Jednotlivých ocenených si organizátori pozývali samostatne do špeciálneho štúdia, kde im odovzdali pamätné sošky. „Šport ako taký dostal v roku 2020 mnoho tvrdých rán. Aj napriek tomu sme chceli, aby kontinuita ankety ostala zachovaná. Museli sme však pristúpiť k zúženiu v hlavnej kategórii,“ povedal Koniar. Z tradičnej desiatky najlepších športovcov, ktorí zaujali svojimi výkonmi za uplynulý rok, vybrala porota polovicu. „Dôvodom je, že športových súťaží a podujatí bolo menej. Objektivita pri výbere TOP 10 športovcov by značne utrpela. V rovnakom duchu sme postupovali aj pri kategórii nádej, kde sme namiesto troch vybrali tento rok len jedného laureáta.“