28. marca 2024 18:31

Slováci musia víťaziť a strieľať veľa gólov. Len to ich udrží v hre o postup

Slovákov čakajú ešte štyri zápasy.

BRATISLAVA. Slovenskí futbalisti po šiestich zápasoch kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta do Kataru 2022 sú v tabuľke s deviatimi bodmi na treťom mieste. Kvalifikačnú skupinu H vedie s trinástimi bodmi Chorvátsko, len o skóre pred Ruskom. Slovinsko má sedem bodov a Malta s Cyprom po štyri body.

Do konca kvalifikácie odohrá každý tím štyri zápasy. Teoretickú šancu na postup majú zatiaľ všetky tímy. Hoci je nepravdepodobné, že do tohto boja zasiahnu Malta a Cyprus. Na šampionát postupuje priamo len víťaz skupiny. Mužstvá z druhých miest si môžu účasť na MS zabezpečiť v baráži.

Aké sú slovenské šance na postup? Čo potrebujú zverenci Štefana Tarkoviča, aby skončili na prvom či druhom mieste? Koľko bodov potrebujú proti Rusku a Chorvátsku?